Oprava pracovní desky
foto credit
zdroj: picobello-shop.cz

Jak opravit laminátovou pracovní desku

Laminátová pracovní deska je oblíbenou volbou pro mnoho kuchyní. Je levná, snadno se udržuje a nabízí širokou škálu barev a vzorů. Nicméně ani povrch z lamina není nezničitelný. Po nějaké době používání se mohou objevit drobné oděrky a záseky, které narušují její vzhled a funkčnost. Naštěstí existuje způsob, jak tyto nedostatky opravit doma bez nutnosti vyměnit celou pracovní desku. Na trhu je hned několik výrobců tmelících sad a vosků. My se dnes podíváme na výrobce Picobello.

K opravě budete potřebovat Opravný set (viz obrázek výše) a pár minut vašeho času. Postupujte podle těchto kroků:
  1. Vyčistěte poškozenou oblast pracovní desky pomocí hadříku namočeného v alkoholu nebo acetonu. Odstraňte veškerý prach, mastnotu a nečistoty. Nechte oblast zcela uschnout.
  2. Zapněte tavnou pájku dle návodu. Horkou tavnou špičkou naberte z tyčinky tmelu malé množství odpovídajícího odstínu. Tavením můžete smíchat i více barevných tmelů.
  3. Naneste natavený polotekutý tmel špičkou pájky do místa poškození, o něco více než je třeba. Po každém nanesení tmelu si očistěte špičku pájky bavlněným hadříkem. Pozor, hrot je horky, nespalte se přitom.
  4. Po vychladnutí tmelu ho poté zarovnejte do roviny drážkami na plastové špachtli.
  5. Pokud vyplněné místo úplně barevně neodpovídá okolí, můžete kdykoliv upravit odstín. Jednoduše tavením odstraníte část tmelu a přimícháte jeden nebo dva tmely jiného odstínu.
  6. Po vyplnění opět zarovnejte tmel plastovou špachtlí. Pozor: Nezpůsobte hranou špachtle rýhy v opravě.
  7. Na závěr opravené místo odmastíte šedou brusnou tkaninou a případně i přelakujte lakovacím fixem.
Chcete vše vidět v praxi? Můžete se podívat zde na videonávod přímo od výrobce.

Tak co, povedlo se? Gratulujeme, právě jste dokončili renovaci laminátové pracovní desky! Teď už si můžete užít svou kuchyň bez starostí o drobné oděrky a záseky.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz