Lamino desky

Lamino desky

Kvalita laminátových desek je v dnešní době velmi vysoká. Ty tam jsou původní nevzhledné dekory a nepříliš kvalitní povrch. Kamenné ani dřevěné pracovní desky jim v poměru cena vs. výkon nemohou konkurovat. Díky novým technologickým postupům jsou na trhu lamino desky s vysokou odolností vůči otěru, poškárbání, žáru i chemikáliím, a to vše při současně velmi jednoduché údržbě. A kdyby přeci jen vlivem nešetrného zacházení k poškození pracovní plochy došlo, výměna je velmi snadná a nezruinuje vás.

Technologie o krok napřed

Lamino desky používané jako pracovní desky do kuchyně, mají silné dřevotřískové jádro, které je pro vyšší pevnost složeno hned ze tří desek. Horní vrstva lamino desky je pak opatřena povrchem ze střednětlakého nebo vysokotlakého laminátu (označovány jako CPL nebo HPL povrchy). Tato moderní technologie zaručuje, že ačkoliv je horní laminátová vrstva silná pouze 0,6 - 0,8mm, má všechny potřebné vlastnosti, které musí splňovat kvalitní pracovní plochy při každodenní extrémní námaze.

Lamino desky vydrží hodně

V praxi to například znamená, že rozlitá vařící voda nebo dno rozpáleného hrnce s těstovinami nezanechá na povrchu lamino desky naprosto žádné stopy. Ani běžně využívané kuchyňské chemikálie povrchu nijak neuškodí. A nyní nemluvíme o zeleninových či ovocných šťávách, kávě, černém čaji nebo červeném vínu. Ukápne vám na desku lak na nehty, odlakovač či barva na vlasy? Žádnou paniku, plochu jednoduše setřete a je zase jako nová. Jen málokterá pracovní deska z jiného materiálu si s těmito agresory dokáže tak snadno poradit. Ve stejné cenové kategorii prakticky žádná.

Mají lamino desky nějaké slabiny?

Ano, ani lamino desky nejsou dokonalé a mají své nedostatky. U kvalitních desek je však riziko takřka nulové. A o čem je řeč? Jádro každé laminátové desky je z dřevotřísky, a pokud vám někde například po neodborné instalaci zatýká voda, dříve nebo později ji plocha nasákne a poškodí se. Aby k tomuto nemohlo dojít, jsou lamino desky na 100 % chráněné po celém svém povrchu. Dokonce i spodní strana je potažena nepromokavým papírem napuštěným melaninovou pryskyřicí. A co spoje desek? Pokud veškeré kontaktní klížení provedete pomocí kvalitního voděodolného klihu D3 (FVAC), není se čeho obávat. Lamino desky jsou tak perfektně chráněny a vlhkost zde nemá žádnou šanci.

Desítky moderních dekorů

Naopak nespornou výhodou je široký výběr dekorů, který vám žádný jiný materiál neposkytne. Je libo tmavé dubové dřevo, antracitová žula, nebo zajímavý dekor měděné patiny? Pro lamino desky žádný problém. Přesvědčte se v našem velkém vzorníku kuchyňských pracovních desek, který jsou pro vás připravili.

NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz